Osamnaesto vidovdansko zavičajno veče održano je 24. juna 2011. godine u holu Srpskog kulturnog centra u kojem su bile izložene slike i knjige modričkih umjetnika i radovi nagrađenih. Svih osamnaest godina organizator manifestacije je Srpski kulturni centar u saradnji sa Kulturnoumjetničkim društvom „Modriča“ a pokrovitelj Odbor za proslavu Vidovdana, Dana opštine. Manifestaciji su prisustvovali načelnik opštine Mlade Krekić sa saradnicima, pisci, slikari ,gosti iz Slovenije i Šamca i brojni ljubitelji umjetnosti.
Nakon uvodnog nastupa Etno grupe „Vida“ sa pjesmom „Kosovski božur“ u ime organizatora i pokrovitelja manifestaciju je otvorio Nikola Savić direktor Srpskog kulturnog centra i zahvalio se učesnicima na doprinosu u trajanju manifestacije već 18 godina.

Idejni pokretač manifestacije Marko Raulić predstavio je učesnike „Vidovdanske galerije“, slikare Nikić Đorđa , Bosu Raulić, Jovu Gujića i Svjetlanu Cvijić i pisce koji su ove godine izdali jedan ili više naslova a to su: Gligor Muminović, Milena Drpa, Tošo Jovanović, Milenko Damjanović i Đorđe Nijemčević, Rada Đošen Kitić, Đorđe Marić, Milivoje Stojčević, Marija Drpa i Marko Raulić.
„Večeras su se predstavila četiri slikara i osam pjesnika. Izdali smo od Vidovdana do Vidovdana 15 naslova od toga 6 knjiga poezije, četiri proze i ostalo istoriografija i publicistika. Ove godine izdata je monografija Koprivne koja ima oko 600 strana u izdanju Srpskog kulturnog centra. Ovo je jedna od najuspješnijh godina. Pjesnici čitaju pjesme, slikari izlažu slike i postoje tri časopisa „Savovanje“ i „Saborac“ koji izlaze u izdanju Srpskog kulturnog centra i“ Vidovdanski godišnjak“ koji izdaje opština Modriča“, izjavio je Marko Raulić.
Radovima publici su se predstavili članovi Omladinskog književnog kluba“ Mladost“ a o klubu, članovima i radu sa par riječi obratila se Milena Drpa osnivač i predsjednica kluba koji je u povodu obilježavanja desetogodišnjice rada izdao monografiju “Tragom plave priče“.

„Vidovdanski godišnjak“ koji se štampa osmu godinu u izdanju opštine Modriča predstavio je nastavnik srpskog jezika Gligor Muminović i naglasio:
„Vidovdanski godišnjak je svojevrsna hronika i ljetopis opštine Modriča. Obuhvata sve oblasti društvenog, privrednog, kulturnog i sportskog života na području opštine. Zabilježio je sve ono što je vrijedno i individualnog i kolektivnog pamćenja na ovome području. Hroničari u budućnosti imaće solidan izvor informacija za pisanje monografija, istorija ovoga našega vremena“, izjavio je Gligor Muminović.

I ove godine Srpski kulturni centar u saradnji sa Opštinom, Srpskom pravoslavnom crkvom, Opštinskom boračkom organizacijom i Kulturnoumjetničkim društvom „Modriča“ raspisao je nagradni konkurs za literarne i likovne radove učenika osnovnih i srednjih škola na temu “Vid Vidovdana“.
U ime pokrovitelja manifestacije načelnik opštine Mladen Krekić čestitao je Dan opštine i nagrađenima uručio priznanja:
Priznanje „Kosovski božur“ dobili su:
Za literarne radove:
1. Marko Trifković, SŠC „Jovan Cvijić“
2. Tamara Lalić, OŠ „Sveti Sava“
3. Tamara Paripović, OŠ „Sutjeska“
Za likovne radove:
1. Sanja Rakić, OŠ „Sveti Sava“
2. Mihajlo Savić, „OŠ Sutjeska“
3. Glorija Alić, SŠC „Jovan Cvijić“

Tradicija večeri je da pisci svome gradu poklone rad. Radove su čitali: Gligor Muminović, Marko Ružičić, Milivoje Stojčević, Marko Raulić, Dragica Popović, David Tanasić i Rada Đošen Kitić. U ime svih zahvalio se Nikola Savić i prisutne pozvao da prisustvuju i preostalim događajima u povodu Dana opštine –Vidovdana.